HAKKIMIZDA

Şirketin temel kuruluş amacı, büyük ölçekli fotogrametrik harita üretiminde kullanılabilecek multikopter tipi bir İnsansız Hava Aracı(İHA) tasarlamak ve üretmek olmuştur. Yoğun AR-GE çalışmaları neticesinde, 2015 yılında, KOSGEB’in de desteği ile ilk prototip üretimi gerçekleştirilmiş ve çok kısa bir sürede faturalı satış başarısı sağlanmıştır. Takip eden 2016 ve 2017 yıllarında da AR-GE çalışmalarına devam edilmiş ve KOSGEB destekli endüstriyel uygulama projesi ile insansız hava aracı tasarım ve üretimi konusunda bir hayli deneyim kazanılmıştır. AR-GE çalışmaları ve tanıtım faaliyetleri sonucunda kısa sürede şirket tanınırlığı sağlanmış ve 20 adet harita üretimine yönelik, 4 adet AFAD çalışmalarına yönelik, 4 adet güneş AFAD çalışmalarına yönelik Son teslim edilen 90 adet TEKNOMER Marka İHA’ larımızın, ASELSAN’ ın üretmekte olduğu İHA’larla birlikte ülkemizde kullanılıyor olması şirketimiz için büyük bir gurur kaynağı olmuştur.

Fotogrametrik harita amaçlı üretmekte olduğumuz İHA ile bir uçuşta yaklaşık olarak 150 hektarlık alan ±3-5 cm yatay ve ±7-10 cm düşey doğrulukla, Büyük Ölçekli Harita Üretim Yönetmeliğine (BÖHHBÜY) uygun haritalar üretilebilmektedir. Arkeolojik alanlar gibi çok yüksek doğruluğun gerekli olduğu alanlarda alçak uçuşlar yapılması halinde ±1 cm yatay ve düşey doğruluk sağlanabilmektedir. AFAD birimlerine yönelik İHA’larımızda ise zoom kamera, video çekimi ve termal kamera uygulamaları kullanılarak arama, kurtarma faaliyetlerine katkıda bulunulabilmektedir.

Termal kameralı İHA’larla ilgili çalışma alanlarında noktasal olarak sıcaklık okuması yapılabilmekte ve alınacak kararlara temel teşkil etmesi sağlanmaktadır. Askeri amaçlı, zoom ve termal kamera donanımlı İHA’larımız ise gündüz ve gece kullanımı ile askerlerimize hizmet sunmaktadır.

Şirketimizin hedefi, İHA’larımızın belirtilen bu yeteneklerine ek olarak yeni alanlarda da kullanılabilecek son kullanıcı talepleri doğrultusunda İHA’lar üreterek şirketimizin daha da büyümesini sağlamak ve bu ürünleri ülkemiz ve dost ülkeler hizmetine sunmaktır. İHA tasarım ve üretimi hedefinden asla vazgeçmeyen şirketimiz, geçmişte elde edilen tecrübe birikimleri ışığında daha iyi, daha yerli ve milli, daha fonksiyonel İHA tasarımı ve üretimi amacıyla AR-GE çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir. İHA çalışmalarına ek olarak durgun su yüzeyleri su altı haritalarının üretilmesi amacıyla İnsansız Su Aracı(İSA) AR-GE çalışmalarını da yürütmektedir. Şirketimizin AR-GE çalışmaları nitelikli personel yetiştirme faaliyetleri hızlı bir şekilde Devam etmektedir.. Böylece ülkemiz ve yurtdışı pazarında talep alabilecek yerlilik oranı yüksek, milli ve yerli kavramına uygun fonksiyonel İHA ve İSA araçları üretimi hızlandırılacaktır. ​

Referanslar

Çorum İl Özel İdare de Şu anda  2 adet Cihazımız  Bulunuyor. İlk verdiğimiz  cihaz ile  1200   uçuşu   geçtiler.  İskilip  Başmakçı Köyü Ortofoto Çalışması Buradan  ulaşabilirsiniz.

 İstanbul İski de şu anda  V1 modelimiz  harıtacı multıkopterimiz  bulunmaktadır.  Buradan Ulaşabilirsiniz.

Çankaya  Belediyesine Karahasanlı Köyü Halihazır  Harita Çalışması  yapılmıştır. Ayrıca Yüksek Gerilim Uçuşu da Yapıldı  Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Malatya Belediyesi –  Malatya Tanıtım Belgeseli  için tüm ilçelerde ayrı ayrı uçuş yapılarak  profosyonel  video çekimleri gerçekleştirilmiştir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Kurumu için Harmancık İlçesinde  Ortofoto Üretimi Yapılmıştır.

Tokat Valiliği Reşadiye Kaymakamlığı ve AFAD Kurumu ile Birlikte  Kayıp Çoçukların Arama Kurtarma Çalışmaları  Yapılmıştır. GörüntülerineBuradan ulaşabilirsiniz.

Tokat Artova Çimento Maden Sahası Ortofoto Üretimi Gerçekleştirdik. Buradan Ulaşabilirsiniz.

Mardin DSİ ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mardin Karakol Bölgesine  2 adet Multicopter Satışı Gerçekleştirdik.

Muharebe Sınıfı Geliştirme  Koordinasyonu Fuarına  Katıldık.

3. Barajlar, HES ve Su Yapıları İşletim, Otomasyon, Teknoloji ve Ekipmanları İhtisas Fuarı Katıldık.

Başarsoft 10. Mapinfo Kullanıcı Konferansı’na Katıldık.

2015 Dünya CBS Günü -ATO Congresium Fuarına Katıldık.

Close Menu